účesy pro jemné vlasyI s jemnými vlasy dosáhnete pěkného a propracovaného účesu, který bude zdravě vypadat. Jemné vlasy vyžadují speciální péči a s její pomocí dosáhnete pěstěného vzhledu svých vlasů. Základem je správné mytí a vhodné použití dalších stylingových přípravků. Jemné vlasy byste však neměli zbytečně zatěžovat, proto si dobře promyslete, co vše na ně budete aplikovat. Lze je také žehlit a natáčet, je však potřeba postupovat velmi opatrně.

Mytí je základem péče o každé vlasy. V případě jemných vlasů určitě používejte pouze šampony, které na tento typ vlasů jsou určené. Jemné vlasy jsou citlivé na nadměrné množství šamponu - to je jenom zatěžuje. Vyvarujte se také šamponům s vysokým obsahem pěstících složek.

Mytí, styling a úprava jemných vlasů

Jemné vlasy jsou velmi citlivé na použití stylingových přípravků. Špatně reagují na tužidla, laky na vlasy i na olejové masky a kůry. Proto stylingové přípravky nepoužívejte vůbec nebo jenom v malém množství.

Co se týká úpravy vlasů, tak je opravdu zásadní fénování, kterým snadno dosáhnete objemnějšího účesu. Základem úspěchu je napřímení vlasů u kořínků. Fénovat vlasy však začínejte u konečků. Na fénu si nastavte nízkou rychlost i teplotu. Ideální je vlasy fénovat přes kulatý kartáč.

Jestliže se rozhodnete pro pro vyžehlení vlasů, určitě pracujte na nízkou teplotu - ideálně kolem 120 stupňů. Vyšší teplota by mohla jemné vlasy spálit. To, že jim žehlení nesvědčí poznáte už podle jejich krepatění.

Vhodný střih pro jemné vlasy

Pěkný účes z jemných vlasů vyžaduje také kvalitní střih. Vlasy byste si měli nechat zastřihnout každé 2 až 3 měsíce a bohatě postačí jejich zkrácení například pouze o 0,5 cm. Zastřižení vlasy oživí a dodá jim chybějící objem. Jemné vlasy potřebují dostatečnou délku, proto střihy z krátkých vlasů nejsou příliš v kurzu.

Na objemu vlasům můžete přidat také vhodným barevným odstínem - ideálně světlým melírováním. Barvu však volte co nejkvalitnější, aby vaše vlasy byly co nejméně zatížené.