plesové účesyPlánujete se zúčastnit plesu? Ať už se jedná o nějakou nóbl akci nebo jen o vesnickou tancovačku, na volbě plesového účesu vždy záleží. Plesové účesy patří do kategorie společenských účesů. Nevyplatí se je vytvářet na poslední chvíli (pokud tedy již nemáte nějaký svůj oblíbený a odzkoušený), mnohem lépe uděláte, když s předstihem navštívíte svou kadeřnici a ta vám na vlasech vyzkouší účes s předstihem. Budete tak moci nejlépe zhodnotit, jak vám sluší, případně ho i upravit.

Mezi plesovými účesy rozhodně vedou klasické i složitější drdoly. Zatímco jednoduchý drdol si pravděpodobně zvládnete na vlasech vytvořit sama, na ten složitější budete potřebovat pomoc od druhé osoby - ideálně kadeřnice. Na drdoly naleznete na internetu spoustu inspirace. K ruce si vezměte kvalitní hřeben, speciální tupírovací hřeben, pinetky a gumičky (záleží na požadovaném drdolu a na délce vašich vlasů).

Kulma i žehlička pomohou s tvorbou plesového účesu

Skvělým pomocníkem při tvorbě plesových účesů jsou kulma a vlasová žehlička. Pokud nosíte vlasy běžně rovné, můžete si je na ples zvlnit a nechat je pak rozpuštěné. Šetrnější než kulma je použití natáček, které na vlasech vytvoří podobný efekt.

Když naopak máte vlasy vlnité, můžete si je s pomocí žehličky narovnat. Alternativou je jejich vyfoukání přes kulatý kartáč. Vlasy si na ples můžete také prodloužit nebo si pořídit tzv. clip in příčesek, kterými si své vlasy prodloužíte či zhustíte doma - bez nutnosti návštěvy kadeřnického salonu.

Módní záležitostí jsou též různé retro účesy, které se hodí na plesy i na další společenské události. Takový účes vás nadchne především tehdy, pokud se celý ples nese například v duchu 50. nebo 60. let. Pak je určitě dobré zvolit i adekvátní účes a doplňky.