společenské účesySpolečenské účesy představují velmi širokou kategorii. Jestliže hledáte ideální účes na ples, party, oslavu nebo pro jinou společenskou příležitost, tak se vyplatí inspirovat na internetu, kde jsou pro vás připraveny desítky galerií. Vždy sledujte aktuální společenské účesy, nyní ideálně pro roky 2015 a 2016, jelikož i trendy v oblasti společenských účesů se neustále vyvíjejí a co bylo in před čtyřmi lety, už nemusí být v kurzu dnes.

Společenský účes může být jednoduchý a přirozený i náročný a extravagantní. Obecně záleží pouze na tom, v jakém účesu se cítíte dobře a jaké jsou nároky dané společenské události. Pokud půjdete například na luxusní ples v Opeře, tak pravděpodobně zvolíte jiný účes než na oslavu novorozence nebo na svatbu své nejlepší přítelkyně.

Společenské účesy jsou dnes spíše uvolněné. Mohou být však i rafinované a zdobené různými doplňky. Oživit se dají také barvou, která by se ale neměla výrazně odlišovat od vaší běžné barvy (můžete však vlasy doplnit například melírem a nechat si obarvit jenom pár pramínků, nebo si nechat vlasy oživit původní barvou a dosáhnout tak většího lesku).

Slaďte účes se šaty, šperky a s líčením

U společenského účesu se klade velký důraz na jeho sladění s dalšími prvky - například se společenskými šaty, šperky i s líčením. Vhodným make-upem ho můžete výborně doladit. Velkou roli zde hrají i nejrůznější módní doplňky.

Společenský účes nikdy netvořte na poslední chvíli, ale vždy si ho do detailů promyslete. Ideální je zajít ke kadeřnici s několikadenním předstihem a účes si vyzkoušet. Pak už se domluvíte na den konání společenské akce. Pokud se jedná například o drdol, tak je dobré si při zkoušení účes nechat na hlavě i několik hodin, abyste mohla posoudit, jak snese běžné činnosti. Rozhodně by se vám neměl rozčepýřit při prvním tanci. S pomocí kvalitních stylingových přípravků snadno vytvoříte společenský účes z dlouhých i z krátkých vlasů.