účesy pro kulatý obličejMajitelky kulatého obličeje bývají ze svého tvaru často zoufalé, jelikož si myslí, že jim nesluší žádný střih vlasů. Věřte ale, že pokud naleznete ten správný, tak snadno a rychle zakryjete drobné nedostatky své tváře. Účelem těchto účesů a střihů je propůjčit kulatému obličeji oválný tvar, který je jinak obecně považován za ideální, jelikož k oválnému obličeji se hodí téměř všechny účesy.

Vybírejte z účesů, které jsou zachyceny na modelkách nebo na známých osobnostech s kulatými rysy, ale nechte si poradit také od své kadeřnice, která má jistě už více zkušeností. Pro kulatý obličej platí zákaz střihů se zakulacenými liniemi, a to ať už jde o ofinu nebo o celkovou délku vlasů. Střih by měl zasahovat do obličeje tak, aby zakryl zakulacenost a také nejširší partie tváře. Nikdy by neměla být odhalena nejširší část obličeje, která se nachází u lícních kostí a uší. Kulatému obličeji obecně sluší krátké, polodlouhé i dlouhé střihy. Jenom je nutné pečlivě vybírat a najít střih, který bude právě pro tento tvar ideální.

Výběr z krátkých i dlouhých střihů

Jestliže se rozhodnete pro krátký střih vlasů, myslete na to, že je ideální vlasy sestříhat tak, aby byl jejich objem větší na vrchní straně hlavy. Vlasy by zároveň měly částečně zasahovat do obličeje a zjemňovat ho. Polodlouhé střihy jsou ideální v délce pod bradu, například až po ramena. Vrchní partii vlasů můžete uhladit, spodní by ale měla být postupně sestříhaná. Velmi pěkně působí střih tzv. podkovy, kdy jsou vlasy vzadu kratší než vepředu a postupně sestříhané. Delší vlasy by měly mít trojúhelníkový tvar, nahoře být užší a směrem dolů se postupně v délkách rozšiřovat.

Sbohem nemusíte dát ani tak oblíbené ofině, která nejlépe vypadá, pokud je sčesaná na stranu, delší nebo nahrazená patkou. Jestliže se vám líbí krátké a rovné ofiny, tak i takovou si můžete dovolit, jen dbejte na to, aby ostatní vlasy zakrývaly lícní partie.