účesy pro ženy staršího věkuI ve starším věku můžete vypadat skvěle a rozhodně se nemusíte omezovat na účesy, ve kterých budete působit staře. Starším ženám sluší mladistvé účesy, protože dokážou ubrat i pár let a vy díky nim nemusíte vypadat na 70, ale třeba na 60 nebo dokonce i na 50 let. Podívejte se, jaké jsou aktuální vlasové trendy v oblasti účesů pro ženy staršího věku. Střih vlasů byste měla přizpůsobit hustotě vlasů a jejich specifickým nárokům na péči.

Starší ženy si chválí především účesy, které jsou nenáročné na údržbu. Vybraný účes by proto měl držet tvar, celkově omladit a třeba i zeštíhlit v obličeji, pokud je to nutné. Jestliže si vybíráte nové účes pro své vlasy, nehledejte inspiraci jenom na starších a usedlých ženách, ale koukejte i na modelky, protože dobrá kadeřnice vám může na vlasech vykouzlit i takový účes, který má na sobě mladá dívka a třeba ho více přizpůsobit vašim specifickým nárokům.

Experimenty s barvou povoleny

I ve starším věku si můžete dovolit experimentovat s barvou vlasů, protože právě teď začíná být téměř nutností, pokud chcete zakrýt šediny. Šedé vlasy se na mnoha ženách začínají objevovat již v brzkém věku a jejich překrytí permanentní barvou je sázkou na jistotu. Naopak jestliže se vám šediny líbí, nijak je zakrývat nemusíte a můžete je spíše zvýraznit stříbrným odstínem vlasů.

S vlasy běžte do kadeřnického salonu

I když jste si dříve vlasy upravovala třeba i sama, tak v pokročilém věku je z mnoha důvodů vhodné navštívit kadeřnici, která zaručí perfektní střih a poskytne cenné rady. Vlastní zásah by vám mohl vlasy spíše poškodit. Vyvarujte se proto tipů na různé domácí účesy i na domácí barvení vlasů, protože barva může špatně chytnout a způsobit více škody než užitku.

Znakem účesů pro starší ženy je jejich bezúdržbovost. Účes od kadeřnice by proto měl vyžadovat mytí maximálně dvakrát týdně a téměř žádné stylingové přípravky.