účesy z krátkých vlasůKrátký střih vlasů je velmi praktický a těší se u žen čím dál větší oblibě. Velkým hitem současnosti jsou jak uhlazené účesy, které působí velice elegantně, tak i účesy se špetkou extravagance, vhodné nejen pro mladé ženy a dívky. Trendy se neustále mění a vyvíjejí a vaše kadeřnice by vám tak měla být schopná poradit, jaký účes z krátkých vlasů vám bude nejvíce slušet.

Roky 2015 a 2016 se nesou ve znamení krátkých střihů. Nejsou in pouze vlasy dlouhé do poloviny zad, ale též krátké střihy, které se prakticky udržují, jelikož jsou vlasy po umytí rychleji suché. Krátké vlasy také vždy vypadají vzdušně a jejich úprava vyžaduje méně stylingových přípravků. Jestliže toužíte po novém účesu ze svých vlasů, tak u krátkého střihu vsaďte na vrstvení nebo na výraznou a dekorativní patku, která může zakrýt i případné nedostatky ve vašem obličeji. Ofina u krátkého účesu hraje zásadní roli, protože může být sčesaná do čela nebo jako patka na stranu.

Důležitý je střih i barva vlasů

Kromě střihu se zaměřte také na barvu vlasů. V současnosti je u krátkých střihů trendy červenohnědý odstín - pozor ale, červené odlesky nesluší každé ženě. Vsadit můžete také na měděnou barvu. Ta je nyní trendy v mnoha nadčasových odstínech. Z blond je v kurzu platinová nebo stříbrná. U výběru barvy hraje samozřejmě i roli to, jaký odstín vám sluší a je v souladu s tónem vaší pleti.

Jen minimum stylingových přípravků

Účesy z krátkých vlasů vyžadují pravidelnou péči, která by měla probíhat především v podobě pravidelného stříhání. Návštěva u kadeřnice každý měsíc nebo alespoň jednou za dva měsíce je zde nutností, pokud chcete, aby váš účes měl stále šmrnc. Použití stylingových přípravků ale můžete omezit na minimum. Základem je umytí vlasů kvalitním přípravkem a následné použití kondicionéru, díky jehož aplikaci vlasy snáze rozčešete.